بررسی فنی دستگاه کپی ریکو ۵۰۰۱ و ۴۰۰۱ سری آفیسیو (قسمت ۱)

قسمت اول( ١

نکاتی که باید بدانید

دستگاه‌های کپی سری Aficio همگی مونوکروم لیزری بوده و خروجی‌شان سیاه و سفید است.
این سری در دسته‌ی دستگاه‌های کپی چندمنظوره (MFPها) جا گرفته و رقیبانی همچون دستگاه های کپی چندکاره توشیبا سری e-Studio507 دارد.
مخزن نگهداری کاغذ ۴۰۰۱MP و ۵۰۰۱MP در حدود چهار هزار برگه است؛ البته این رقم قابل با نصب قطعات جانبی افزایش می‌یابد.
Aficio ها جزو اولین محصولات ریکو هستند که به App2Me مجهز شده‌اند که در ادامه به توضیح کامل آن پرداخته ایم.
منبع اصلی برای چاپ و پرینت در این خانواده تونر است.
تقریبا همه‌ی قطعات بکار رفته در این چاپگرهای چندکاره قابل بازیافت‌اند.
امنیت داده‌های هارد دیسک سری «آفیسیو» از طریق چند تکنیک مختلف تامین شده

دستگاه کپی ریکو ۴۰۰۱ و ۵۰۰۱ سری آفیسیو

شرکت استرالیایی سازنده این محصولات تلاش فراوانی کرده تا یک رقیب مناسب برای ابر قدرت‌هایی همچون Toshiba و Canon باشد. به همین دلیل پرینترهای چندکاره ۴۰۰۱ و ۵۰۰۱ دارای مشخصات فنی قابل قبولی‌اند. در ادامه شما را با بخشی از جزئیات تکنیکی این دو عضو محبوب ریکو آشنا خواهیم کرد.

کپی/پرینت

همان‌طور که عنوان ۴۰۰۱MP و ۵۰۰۱MP بیان می‌کند، سرعت پرینت/‌کپی‌شان به ترتیب ۴۰ و ۵۰ برگه در دقیقه است. البته این توان در مقایسه با برخی چاپگرهای صنعتی چندان راضی کننده نیست. اما جای امیدواری است که رزولوشن بالای این دستگاه‌ها که در حد ۶۰۰ dpi است، با بالا بردن کیفیت خروجی‌ها، سرعت متوسط‌شان را جبران کند

تکنولوژی کپی و پرینت ۴۰۰۱ و ۵۰۰۱ از نوع لیزری با اشعه‌ی دو گانه بوده و فناوری چاپ پرینت Electro Photographic نیز درشان مشاهده می‌شود.

شما می‌تواند از کاغذهایی با سایز A6 تا A3 با حداکثر گرماژ ۲۲۰ در این چاپگرهای لیزری استفاده کنید. این مقوله، انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ را به امری آسان‌تر تبدیل کرده و گزینه‌های کاربران را گسترش داده.

این دو دستگاه کپی ریکو سرعت اولیه‌ی قابل قبولی داشته و بعد از ۲۲ ثانیه گرم شدن، اولین پرینت سیاه و سفید را در ۴٫۱ و ۳٫۵ ثانیه تحویل می‌دهند، که دستگاه کپی ریکو ۵۰۰۱ توانسته است رکورد سرعت بیشتر کپی را به خود اختصاص دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *