بررسی تخصصی ریکو آفیشیو ۸۰۰۰

بررسی تخصصی ریکو آفیشیو ۸۰۰۰

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ یکی دیگر از دستگاه های اداری فتوکپی برند ریکو است که می توانید در مدارس، ادارات مختلف، مراکز چاپ و نشر و غیره مورد استفاده قرار دهید. اگر قصد خرید این دستگاه چاپ را دارید با ما همراه باشید تا شما را با تمامی ویژگی های این دستگاه چاپ آشنا کنیم.

سال ساخت و کشورهای سازنده

در صورتی که قصد خرید دستگاه های فتوکپی را به صورت استوک دارید یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن ها توجه کنید آن است که چند سال از ساخت دستگاه کپی می گذرد. همانطور که می دانید دستگاه های استوک دستگاه های کار کرده ای هستند که چند سال در کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته اند. اما این دوره استفاده معمولا بین ۳ تا ۷ سال است. بنابراین اگر دستگاه استوکی به شما معرفی شد که بیش از ۱۰ سال از ساخت آن می گذشت، بهتر است کمی بیشتر راجع به آن تحقیق کنید. سال ساخت ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ به سال ۲۰۱۲ بر می گردد بنابراین حتی اگر دستگاه در اولین سال ساخت خود مورد استفاده قرار گرفته باشد باز هم خیلی کار نکرده است. کشورهای مختلفی نیز اقدام به ساخت این دستگاه فتوکپی کرده اند. از جمله این کشورها می توان به ژاپن، چین، کانادا، آلمان، فرانسه، هلند و آمریکا اشاره کرد.

دقت چاپ بالا

مساله مهم دیگر درباره تمامی دستگاه های چاپ میزان دقت چاپ اسناد و فایل های مختلف است. دقت و کیفیت دستگاه نشان می دهد که فایل و نسخه اصلی با چه میزان مشابهت با نسخه اصلی و چه میزان دقتی چاپ می شود. بدون شک هر چه میزان کیفیت چاپ بالاتر باشد قیمت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. کیفیت چاپ دستگاه های لیزری معمولا ۶۰۰، ۱۲۰۰ و یا ۱۶۰۰ دی پی ای است. از آن جا که روش لیزری به خودی خود دقت چاپ بسیار بالایی دارد، دی پی آی بالا ضمانت می کند که نسخه چاپ شده در نهایت کیفیت و وضوح خواهد بود. کیفیت چاپ در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ مقدار ۱۶۰۰ DPI است. این میزان کیفیت یکی از بیشتری و بالاترین مقادیر دی پی آی در میان دستگاه های چاپ است که می تواند سخت گیر ترین ناشران را نیز راضی نگه دارد.

سرعت چاپ بالا

خوب سوال بعدی که خریداران دستگاه های چاپ بعد از کیفیت از فروشنده خواهند پرسید، بدون شک میزان سرعت دستگاه است. سرعت دستگاه های چاپ بر اساس حداکثر تعداد برگه ای که در هر دقیقه می توانند چاپ کنند سنجیده می شود. هر چه سرعت چاپ بالاتر باشد، قیمت دستگاه نیز بالاتر خواهد رفت. بدون شک سرعت چاپ دستگاه های اداری بسیار بیشتر از دستگاه های رومیزی است. به طوری که دستگاه های رومیزی حداکثر تا ۴۰ برگه را می توانند چاپ کنند اما این میزان در دستگاه های اداری می تواند به ۱۰۰ نیز برسد. ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ از این بابت نیز می تواند نمره راضی کننده ای به دست آورد. این دستگاه چاپ می تواند در هر دقیقه ۸۰ برگه را با کیفیت بسیار بالا برای شما چاپ کند. یعنی در روزهای کاری شلوغ خود می توانید در هر ساعت می توانید حدود ۵ هزار برگه را چاپ کنید!

سطوح چاپ مختلف

مساله بسیار مهم دیگر درباره دستگاه های چاپ، سایز کاغذهایی است که می توانید در دستگاه قرار داده و روی آن ها چاپ انجام دهید. شما در محل کار خود سفارش های مختلفی برای چاپ در اندازه های مختلف روی برگه های مختلف خواهید داشت. این مساله باعث می شود نیاز داشته باشید دستگاهی با تنوع در سایز برگه های ورودی نیاز داشته باشید. در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ می توانید برگه های مختلف A3 تا A5 و B4 قرار داده و در ابعاد مورد نیازتان کپی یا پرینت بگیرید.

چاپ دو طرفه

در کنار داشتن سرعت و کیفیت بالا یکی از قابلیت های جانبی اما بسیار مهم و پرکاربرد در دستگاه های چاپ داشتن قابلیت چاپ دو طرفه است. بدون شک می توان گفت این روزها بیشتر سفارش های چاپی که در مراکز چاپ و نشر داده می شود کپی دو طرفه جزوات و برگه های مختلف است. در دستگاه های مختلف بدون قابلیت کپی دو طرفه شما مجبور خواهید بود که به صورت دستی برگه را زیرو رو کنید. اما در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ برگه به صورت خودکار در دستگاه به صورت دو طرفه چاپ می شود. این مساله سرعت کار شما را تا حد بسیار زیادی بالا می برد.

ذخیره خودکار ADF

یکی دیگر از امکانات اختیاری در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ که در صورت نیاز می توانید به دستگاه وصل کنید، ذخیره خودکار ADF است. این ویژگی به دستگاه کمک می کند برای چاپ تعداد مشخصی برگه نسخه اصلی در حافظه دستگاه باقی مانده و شما مجبور نباشید به طور مداوم از نسخه اصلی استفاده کنید. این ویژگی نیز بر سرعت کار شما تاثیر مستقیم می گذارد.

نصب سورتر

گاهی شما هنگام کپی فایل های مختلف نیاز به دسته بندی فایل ها دارید. سورتر در دستگاه های چاپ به شما این امکان را مب دهد که به صورت دسته بندی شده فایل های مورد نظرتان را چاپ کنید. این قابلیت در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ به صورت اختیاری بوده و در صورت نیاز می توانید آن را به دستگاه اضافه کنید.

ظرفیت سینی

همانطور که می دانید برگه های ورودی دستگاه های چاپ را روی سینی های مخصوص دستگاه قرار می دهیم تا به طور اتوماتیک وارد دستگاه شده و چاپ انجام شوند. هر چه ظرفیت این سینی ها بیشتر باشد شما می توانید در ابتدای کار تعداد برگه بیشتری داخل آن ها قرار داده و نیازی به پر کردن مداوم آن ها نداشته باشید. ظرفیت سینی در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ تعداد ۴۵۰۰ برگه است و شما می توانید حین کار از تمامی ظرفیت آن استفاده کنید.

توان کار ماهیانه

توان کار ماهانه فاکتور بسیار مهم دیگر در خرید دستگاه های چاپ مختلف است. شما در ماه های خاصی از سال مانند زمان امتحانات دانشگاه و مدارس حجم کاری چند برابری خواهید داشت که حتما قبل از خرید دستگاه باید به آن توجه داشته باشید. این مقدار به صورت میانگین به شما نشان می دهد که در هر ماه به صورت ماکسیمم چقدر می توانید از دستگاه کار بکشید. ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ می تواند در حالت حداکثری حدود ۱۰۰ هزار برگه را برای شما چاپ کند. این مقدار بسیار عالی است و می تواند حتی برای پر کارترین مراکز چاپ و نشر نیز مناسب باشد.

حافظه دستگاه

حافظه دستگاه های چاپ دو کاربری اصلی و مهم دارد. یکی از این کاربری ها زمان چاپ فایل های سنگین است که دستگاه باید بتواند آن ها را ابتدا در خود ذخیره کرده و سپس چاپ کند. مساله دیگر استفاده از دستگاه چاپ به عنوان یک وسیله جانبی برای ذخیره فایل های کاری مورد نیازتان است. ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ با داشتن ۳۲۰ گیگ حافظه می تواند هر دو نیاز شما را در بهترین حالت انجام دهد.

قابلیت چاپ مستقیم

گاهی برای سرعت چاپ بالا شما نمی خواهید فایل ها را ابتدا به دستگاه چاپ منتقل کرده و سپس کپی بگیرید. قابلیت چاپ مستقیم در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ به شما این امکان را می دهد بدون انتقال فایل و به صورت مستقیم از دستگاه جانبی وصل شده چاپ بگیرید.

راه های ارتباطی متنوع

شما با استفاده از ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ می توانید به وسیله پورت های USB و پورت شبکه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به دستگاه های دیجیتال دیگر وصل شده و با سرعت بالا به تبادل داده بپردازید.

سرعت اسکن بالا

در صورت استفاده از اسکنر در ریکو آفیشیو ۸۰۰۰ می توانید از سرعت بسیار بالای دستگاه بهره مند شوید. این دستگاه می تواند در هر دقیقه ۸۰ برگه را برای شما اسکن کرده و سرعت کار شما را بسیار بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *